Opisy Klanów

Wszystko co chcesz wiedzieć o świecie gry i tworzeniu postaci.
Mistrz Gry
Posty: 835
Rejestracja: 15 lip 2015, 00:19

Opisy Klanów

Postautor: Mistrz Gry » 17 lip 2015, 17:45

- Klan Natury -


Informacje ogólne:
Klan Natury powstał z połączenia trzech istniejących wcześniej klanów - Klanu Lasu, Klanu Wiatru oraz Klanu Słońca. Fuzja ta miała na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa, powiększenie grupy oraz klanowych terenów. Z tego też powodu Klan Natury dysponuje największymi połaciami ziemi i wielką różnorodnością ekosystemów. Tak samo różni są sami członkowie klanu, pochodzący najczęściej z trzech składowych odłamów. Ich poglądy, wartości czy wierzenia zwykle są związane z klanami, z których się wywodzą. Wspólnym celem grupy jest niesienie pokoju i pozostanie wolnymi. Dodatkowo są oni krytycznie nastawieni do sporów i wojen, które targają resztą Wilczej Krainy.

Władza:
Alfa - w Klanie Natury władzę sprawują dwa wilki dowolnej płci (bądź jeden). Alfa nie jest tyranem, pełni raczej rolę przewodnika, przedstawiciela klanu i głosu rozsądku. Jego zadaniem jest podejmowanie ostatecznych decyzji (zwykle w oparciu o zdanie pozostałych członków klanu) i rozsądzanie sporów.
Manifest - trzy wilki najbardziej związane z jednym z trzech żywiołów. Podczas nieobecności przywódców, przejmują zwierzchnictwo nad klanem.

Najważniejsze prawa:
- Najwyższą karą za popełnione zbrodnie jest wygnanie. Dodatkowo na zdrajców klanu nakładane jest piętno zdrajcy.
- Każdy ma prawo głosu w sprawach ważnych dla klanu.
- Alfa nie jest dyktatorem, a jedynie reprezentantem wilczej społeczności.
- Członkowie stada powinni traktować się z szacunkiem i dbać o siebie nawzajem.
- Wilki starsze stażem i doświadczeniem powinny otaczać opieką swoich słabszych braci i siostry.

Dojrzałość:
Młode wilki osiągają dorosłość w dniu, w którym zdolne są przejść wyznaczone im próby. Wiek nie ma żadnego znaczenia.

Wierzenia:
Podejście do wiary i same wierzenia wilków z Klanu Natury są różnorodne, zależne najczęściej od klanu, w których mają swoje korzenie. Pierwotni Leśni wyznają obecność Ducha Puszczy, który zamieszkuje prastare lasy. Słoneczne wilki upatrują swojego boga w Słońcu, które daje im moc i siłę. Celebrują każdy nadchodzący nowy dzień. Wietrzni zaś często nie potrzebują określać, w co wierzą. Uznają, że żadne siły nadprzyrodzone nie mają wpływu na ich los i nie wyznają bóstw, a wiatr uważają jedynie za symbol wolności i magii.
Kwestia wiary jest zatem sprawą indywidualną każdego wilka, o ile szanuje on wierzenia innych.

Uroczystości:
Czas Zjednoczenia - jest to trwający przez cały grudzień czas upamiętniający powstanie Klanu Natury. Nie ma jednego sposobu świętowania tego okresu. Najczęściej wilki spotykają się, by powspominać dawne dzieje, podsumować miniony rok i radośnie celebrować nadejście kolejnego.
Ryt - uroczystość, podczas której wilk zostaje wtajemniczony w tajniki funkcjonowania sił przyrody i jeszcze silniej związany z Klanem Natury. W ramach Rytu wilk wybiera jeden z elementów - Lasu, Wiatru lub Słońca, z którym łączy go głęboka, duchowa więź.
Festiwal Życia - luźne spotkanie klanowe, mające na celu przede wszystkim radosne spędzenie ze sobą czasu i zacieśnienie więzi między wilkami. Może być też okazją do rozdania nagród za zasługi dla klanu lub omówienia spraw organizacyjnych.

Najważniejsze wartości: rodzina, wolność, pokój, przyjaźń, natura

Powitanie: Ane varoi


- Klan Ognia -


Motto: ”Z ognia zrodzeni, ogniu przeznaczeni, z ogniem w przyjaźni złączeni."

Informacje ogólne:

Przedstawiciele Klanu Ognia kochają miejsca, w których panuje wysoka temperatura. Zamieszkują okolice wulkanów i gorących źródeł. Są jak żywe płomienie, obdarzone ogromną wytrzymałością. Oczywistym jest iż nienawidzą mrozów, dla obcych bywają zarówno miłe, jak i bezlitosne. Mają bardzo specyficzne pojęcia tego co właściwe i tego co złe. Nigdy nie wiadomo, czego można się po nich spodziewać. Niektórzy mówią, że Klan Ognia ciągle balansuje na granicy dobra i zła.

Przede wszystkim są bardzo spontaniczne i energiczne. Całe życie jest dla nich jedną wielką zabawą. Żyją jak chcą i robią to, co im się podoba. W klanie nie ma ogólnego zakazu wiązana się z wilkami z innych klanów, bo uważa się że należy słuchać własnego serca i robić to co nam ono podpowiada.
To wilki cieszące się z każdego dnia i jego uroków, w razie gdyby miałby to być ich ostatni.
Są jednocześnie bardzo honorowe i odważne. Cenią sobie rywalizację, siłę i umiejętności przywódcze. To doskonali wojownicy, w pełni zaangażowani w swoje misje, spędzający długie godziny na treningach. Ogniści pałają do siebie miłością braterską, są ze sobą związani jak rodzina mimo braku więzów krwi są gotowi oddać życie albo zemścić się za innego pobratymca. Dlatego powstał tu jedyny w swoim rodzaju Klub Łowców Głów.

Członkiem Klubu Łowców Głów jest każdy wilk, który jest gotowy zemścić się w imię swojego brata/siostry z Klanu Ognia. W tym klubie istnieje możliwość wystawienia listu gończego na oprawcę. Każde zlecenie pozwala zaatakować wilka w interesie wystawiającego zlecenie, w imię zemsty.
Ogniści posiadają również Piętno Feniksa, którym naznaczają tych, którzy sieją zamęt w Wilczych Krainach. Naznaczony tym piętnem wilk, odczuwa ból i zostaje ranny za każdym razem gdy spotka Alfę, Płomienia lub Demona Klanu Ognia.

Surowcem klanowym klanu jest Ognisty Denar. Zdobycie go jest niezwykle trudne, gdyż wiąże się z wyprawą do Górskiego Pierścienia pełnego niebezpieczeństw i przeciwników. Tylko najwaleczniejsze i najodważniejsze wilki mogą dotrzeć do pieca gdzie wypalane są te monety, dlatego szczeniaki nie mogą zapuszczać się tam samotnie.

Władza:

Alfa - osobnik dominujący, cieszący się w klanie niemałym poważaniem. Jest autorytetem dla całego klanu i mu przewodzi, zawsze jednak mając na uwadze jego dobro.
Klan Ognia pokłada wiele zaufania w parę dominującą. Wierzy, że Alfy są nieomylnie i nigdy ich nie zawiodą. Alfami zostają osobniki szanowane w klanie, które przyczyniły się do jego rozwoju i leży im na sercu jego przyszłość. Para Alfa pozwala utemperować szalone temperamenty ognistych w momentach, w których mogą się zapomnieć oraz scala klan nadając mu kierunek działania.

Osobniki piastujące rangi takie jak Mistrz, Dowódca Demonów i Płomień, oraz wilki Zasłużone, służą Alfom radą i pomocą podczas ich rządów.

W klanie funkcjonują również odznaczenia, jako sposób docenienia wkładu wilka w klan. Najwyższym z nich jest Lupus, który nadawany jest wilkom wyjątkowo cennym dla rodziny ognistych. Wraz z otrzymaniem każdego odznaczenia, wilk na stałe otrzymuje tatuaż na łapie, który ma informować inne wilki z kim mają do czynienia, oraz być hańbą jeśli wilk ten zdradzi swój klan.

Najważniejsze prawa:

- Szanuj Alfę. W nim cała przyszłość klanu.
- Korzystaj z życia, póki możesz.
- Słuchaj swojego serca.

Dojrzałość:

W klanie funkcjonuje system szkolenia szczeniaków. Szkolenie szczeniaków ma wprowadzić nowych członków klanu w jego kulturę, tradycję, strukturę rangową, zapoznać z ważnymi dla społeczności wartościami i przygotować do późniejszej roli pełnionej już jako dorosły członek klanu. Szkolenie może odbyć każde szczenię oraz nowy członek klanu, który pragnie poprzez kontakt ze swoim mentorem i korzystając z jego doświadczenia płynnie przejść trudny okres znalezienia swojego miejsca wśród klanowej braci. Szkolenie jest dobrowolne i nieobowiązkowe., aczkolwiek zwiększa szansę otrzymania wyższej rangi po ukończeniu szkolenia. Po ukończeniu szkolenia nowi członkowie klanu składają przysięgę przy Ognistym Ołtarzu. Obietnica zobowiązuje do dochowania wierności Feniksowi i alfom.

Wierzenia:
Wilki wierzą w Ognistego Feniksa. Feniks nakazuje im odwagę i honor. Odwaga sprawia, że idząc chętnie w bój i nie boją się pokazać wrogom, jak bardzo ich krzywdzą, doświadczając ich w ten sam sposób. Za każdy zarzucony łańcuch, za każdą krzywdę i razy odpowiadają tym samym. Honor zaś jest strażnikiem harmonii. Zasady pozwalają im wierzyć w wartość poświecenia.

Uroczystości:

- Ceremonia Przysięgi– rytuał związany z przyłączeniem wilka do wspólnoty ognistych strażników dobra. Po jego przejściu osobnik jest postrzegany jako pełnoprawny członek stada. Bez niej nikt nie obdarzy go wystarczającym zaufaniem, a alfa nie powierzy mu obowiązków związanych z piastowaniem jakiejś rangi. Wilk, który pomyślnie ukończył szkolenie lub dołączył do watahy jako dorosły osobnik, musi złożyć przysięgę przy Ognistym Ołtarzu.

- Święto Wulkanu – odbywa się każdego 18 dnia miesiąca. Klan Ognia obchodzi je na pamiątkę pierwszego spotkania wilków z Feniksem, które założyły potem Klan. Wtedy to otrzymały polecenie walki z chaosem, który przeważa i zaburza równowagę w naszym świecie.

- Święto Przemiany - ceremonia na cześć zerwania sojuszu z Klanem Potępienia (05.12.2010). Odbywa się raz w roku, w rocznicę tej chwili. Sam Feniks uświadomił Ognistych, objawiając się na Świecie Wulkanu, że postąpili niewłaściwie, współpracując z watahą Potępionych. Zatem jest to święto radości, wspólnych zabaw, wręczania sobie drobnych upominków. Dzień zazwyczaj kończy się wspaniałą ucztą pod gołym niebem, dookoła płoną ogniska, wilki tańczą i śpiewają.

- Ceremonia Ostatniej Wyprawy - rytuał żałobny, stosowany najczęściej wobec tych wilków, które najbardziej wspomogły Klan w dążeniu do jego celu. Ciało martwego osobnika z czcią przenosi się na miejsce wybrane na cmentarzysku i składa je na stosie. Zostaje ono spalone – wilki Klanu Ognia wierzą, że w ten sposób otwierają zmarłemu drogę do Planu Ognia, do królestwa Feniksa. Jednak ceremonia ta mogła prawdopodobnie wyewoluować z próby zapobiegania dewastowania mogił przez padlinożerców i sługusów chaosu, który lubią babrać się w padlinie i podobnych świństwach..
Pozostałe święta i uroczystości ustala osobnik Alfa.

Najważniejsze wartości: braterstwo, odwaga, emocje

Powitanie: Salve- Klan Księżyca -


Informacje ogólne:
Przedstawiciele Klanu Księżyca stanowią neutralną bramę pomiędzy dobrem i złem tej Krainy, są to wilki stworzone na podobieństwo Księżyca, których głównymi cechami są - inteligencja, ambicja, tajemniczość, nieufność, rozwaga, honor, nieustępliwość i waleczność. Wataha ta składa się z różnych charakterów i temperamentów, nieraz tak odległych, iż wydaje się, że pogodzenie ich ze sobą jest zwyczajnie niemożliwe. Zawsze jednak łączy ich ciążące nań piętno i błogosławieństwo Księżyca, bowiem Księżycowy wilk ma, zupełnie jak Ithil, dwa oblicza - swoją ciemną i jasną stronę.
To, którą ze swoich twarzy zechce ujawnić zależy od niego samego i od sytuacji w której się znajduje. Większość Księżycowych to świetni aktorzy, lub elastyczni dyplomaci, którzy każdą sytuację będą umieli obrócić na swoją korzyść i z każdej opresji wyjdą obronną łapą niekoniecznie uciekając się do bezpośredniej przemocy. Taki zestaw cech wymusza na nich dwoistość Klanu, która ujawnia się chociażby w kwestii wierzeń, ponieważ dwie, największe kolumny wiary KK to Magia i Nauka.
Księżycowe wilki interes Klanu zawsze przedkładają ponad własne sympatie i antypatie, dotyczy to także spraw wewnątrz klanowych. Aby wspomagać tę zasadę w KK panuje silna hierarchia, ponieważ w gronie tak różnorodnych, skomplikowanych charakterów tylko twardy filar władzy będzie w stanie utrzymać ich w ryzach. Jednakże istnieje jednostka specjalna, której Dowódcy władzą niemal dorównują tej Alfowskiej - są to Wilkołaki, elitarna grupa najbardziej wyróżnionych i jednocześnie najciężej dotkniętych przez samego Ithila. Są dumą i przekleństwem tego Klanu, za dnia zasłużeni wojownicy i gloryfikowani filozofowie, lecz podczas każdej pełni zamieniają się w nieobliczalne bestie w towarzystwie których nikt obcy nie może czuć się bezpieczny.

Władza:
Alfa - osobnik dominujący. Jest najważniejszym wilkiem w klanie. Jego władza musi być silna i stabilna bowiem wilki z tego klanu znane są z ostrych utarczek między sobą. Decyzje często podejmowane są po wysłuchaniu racji wszystkich członków klanu, ale nie jest to regułą.
Dowódcy Wilkołaków - przewodzą Wilkołakom. Są odpowiedzialni za podwładnych, akcje i całokształt działania swoich podopiecznych. Ponad nimi w hierarchii stoją tylko Alfy.
Szamani - niegdyś ranga bojowa, dziś pełnią funkcję mistrzów i opiekunów wiedzy oraz magii. Zazwyczaj organizują święta i trudzą się obróbką klanowego surowca.

Najważniejsze prawa:
- nauka i magia - dwa filary klanu
- lojalność wobec klanu
- szacunek wobec hierarchii

Dojrzałość: Aby wejść w dorosłe życie i stać się pełnowartościowym członkiem klanu młode wilki muszą odbyć szkolenie. Wybierają sobie mentora, zostają adeptami, odbywają cały cykl szkolenia po którym awansują na swoje pierwsze ważne stanowisko.

Wierzenia:
Klan Księżyca za najwyższą siłę uznaje Księżyc, który jest nie tylko ich patronem, ale również bogiem, któremu składają część. Uwielbiają obserwować niebo nocą, zwłaszcza podczas pełni, bo to wtedy Księżyc zsyła na klan szczególne moce, a zwłaszcza na niektórych jego przedstawicieli. Mimo zamiłowania do nauki i skłonności do wyjaśniania każdego zjawiska przyrody, klan pozostaje wierny swoim przekonaniom, co do istnienia innej siły wyższej, mającej kontrolę nad istnieniem świata.

Uroczystości:
- Noc Księżyca – uroczystość podczas której odbywają się chóralne śpiewy do księżyca.
- Święto Nauki – tego dnia wilki reprezentują swoje osiągnięcia w tej dziedzinie.
- Noc Magii – zagadki logiczne i próby zastosowania magii, za pomocą kamieni księżycowych.

Najważniejsze wartości: nauka, klan, hierarchia, zysk– Klan Cienia –


Informacje ogólne:
Klan Cienia zamieszkuje tereny, których ponura atmosfera i mnogość niebezpiecznych, pogrążonych w mroku zakątków nie bez powodu odstrasza obcych. Wilki z tej watahy żyją w odosobnieniu i bezwzględnie strzegą swych sekretów. Jednym z nich jest receptura Nektaru - trunku, który można zdobyć tylko na ich terenach. Nie tolerują osobników spoza klanu na swoim terytorium, chyba że dostali oni wyraźne zaproszenie. Ich okrucieństwo i bezwzględność w traktowaniu intruzów stała się przyczyną złej sławy w Wilczych Krainach. Uważani są za nikczemnych i bezlitosnych, niezdolnych do ciepłych uczuć. Nie bez znaczenia jest też fakt specyficznego pojmowania pojęcia "zabawa". W tym klanie przybiera ona różnorakie formy, od libacji z przyjaciółmi, po porywanie, walki niewolników, pojedynki, a także tortury więźniów, niekiedy bardzo makabryczne. Wewnątrz klanu tworzą się niezwykle silne więzi. Wśród członków swojego stada wilki wykazują się troską o innych, zawierają przyjaźnie, tworzą wspólnotę, której fundamentem jest wzajemna lojalność. Nie oznacza to jednak ślepego poświęcenia, gdyż każdy z osobników musi także wykazywać się siłą i sprytem, pozwalających im przeżyć i wychodzić z opresji. Wszelkie spory rozwiązywane są poza wzrokiem wilków z innych klanów.
Cechą charakterystyczną klanu jest różnorodność jego przedstawicieli spowodowana napływem wielu wyrzutków z innych klanów i samotników, a także wykorzystywaniem więźniarek do rozrodu. Po dołączeniu do stada, wilk zostaje częścią wspólnoty. Dopóki będzie przestrzegał jej zasad, stado zapewni mu ochronę oraz będzie traktować jak swojego. Zdrada i nielojalność wobec klanu postrzegana jest jako największa hańba i bezwzględnie karana śmiercią.

Władza:
Alfa - osobnik dominujący, posiadający nieograniczoną władzę nad każdą sferą życia swoich podwładnych. Jego słowo jest prawem, a wszelkie nieposłuszeństwo - karane w zależności od humoru Władcy. Wilk ten podejmuje najważniejsze decyzje, wpływa na całokształt kultury, polityki i zachowań klanu, a także na religię, której wyznawanie jest zależne od jego woli. Najczęściej pełni funkcję Głównego Kapłana i prowadzi Święto Chaosu oraz Ceremonię Krwi.
Wilki Apokalipsy - cztery, uznawane za najsilniejsze, rangi bojowe w klanie. Wilki na tych pozycjach są doradcami i obrońcami Alf, aktywnie wspierającymi ich władzę. Opiekują się stadem podczas nieobecności Władców. Mają pieczę nad wszystkimi jednostkami bojowymi w klanie oraz aktywnie je wspierają.
Starszyzna - grupa wilków uznawanych za najbardziej zasłużone dla stada, a także zaufani Alf. Mają swoją siedzibę w tajemniczym Domu Dusz, gdzie prowadzą swoje rozmowy na temat klanu i jego członków. Pomagają podejmować decyzje Alfom oraz są ich oczami i uszami.

Najważniejsze prawa:
Zasady, którymi kieruje się klan w większości są niespisane i przekazywane pomiędzy wilkami. Najważniejszą i bezwzględnie przestrzeganą z nich jest posłuszeństwo wobec Alf i osobników wyższych rangą oraz wzajemne wspieranie się podczas wszelkiego rodzaju walk, utarczek czy polowań. Reszta zasad zależy od obecnie panującego Alfy.

Wierzenia:
Klan oddaje cześć Chaosowi. Stworzył on świat i wszystko, co na nim żyje, po czym wrócił do swego pierwotnego domu – wnętrza Mrocznej Góry. Tam również według wierzeń powędrują duchy zmarłych wilków, by znaleźć spokój i wieczne szczęście. Góra bowiem ma zawierać ogromne obszary, na których dla każdego znajdzie się miejsce. Partnerką Chaosa jest Shadow, która niejednokrotnie ukazuje się wilkom podczas świąt. Wilki uznają również boskość ich licznego potomstwa. W klanie funkcjonuje wielu kapłanów.

Uroczystości:
Święto Chaosu - uroczystość oddająca hołd bóstwom klanu Cienia, z wyszczególnieniem czołowej pary panteonu - Chaosa i Shadow. Spotkanie odbywa się w Głównej Świątyni i otwiera je przemowa Alfy, będącego inicjatorem całej ceremonii. Od niego zależy, z czym zwróci się do klanu, często bierze pod uwagę bieżące sprawy i ogłoszenia o awansach w szeregach Cienia. Podczas święta składana jest w misie Lolth ofiara z krwi zwierzyny, zdrajców lub więźniów, co symbolizuje poddaństwo tej bogini wobec Chaosu. Jeżeli nie pozyskano krwi z wymienionych źródeł, dwaj uczestnicy święta są zobowiązani stoczyć walkę na cześć bogów. Uroczystość zamyka biesiada i walki Gladiatorów ku uciesze klanu.

Ceremonia Krwi - prosty rytuał przeznaczony dla adeptów po ukończeniu szkolenia z pozytywnym wynikiem oraz nowych członków watahy, którzy niedawno do niej dołączyli. Jest on deklaracją przynależności do watahy i oddania jego członkom. W zamkowych ogrodach uczestnik (w obecności Alfy, Mistrza lub innego wyznaczonego do tej roli wilka) rozcina sobie łapę do krwi. Następnie odbija jej ślad na murze pośród innych odcisków kończyn jego poprzedników, jednocześnie wypowiadając motto klanowe.

Beltane - święto będące realizacją końcowej części motta KC. Uroczystość ta nie ma podtekstu religijnego (choć niektórzy wierzą, że stworzono je na pamiątkę połączenia się Chaosa i Shadow w parę), jest okazją do wspólnego radowania się i przysłowiowego popuszczenia pasa. Odbywa się na samym początku wiosny i na przełomie lata i jesieni, czyli dwa razy w roku, zwykle pod gołym niebem w Altanie Spotkań.
Rozpoczyna się wieczorem od rozpalenia ognisk, które na koniec zabawy zostaną symbolicznie wygaszone i podpalone ponownie Czarnym Ogniem. Wiele wilków zabiera potem małe pochodnie wyjęte z ogniska, które maja im przynieść szczęście. Uzdrowiciele zwyczajowo dorzucają na palenisko wonne zioła, które nieraz mają nieco odurzające działanie, a nawet wprowadzają w zbiorowy trans i rytualne tańce w okół ogniska.
Podczas Beltane w trakcie hucznej uczty obficie zalewanej Nektarem odbywa się Konkurs Wierszokletów, na którym wilk może zdobyć tytuł Wieszcza, który piastuje aż do następnego święta. Wybierana jest także Królowa Beltane, która potem dobiera sobie Króla. Ponoć każdy, który będzie miał okazję porozmawiać z nimi podczas święta, będzie miał szczęście w miłości przez cały następny rok.

Noc Walk - terminem tym określa się wewnątrz klanowe zawody, które mają wyłonić spośród chętnych uczestników najlepszego wojownika. Zgłaszających się organizator dobiera w pary, wilki te, w miarę niezbyt dotkliwie, muszą odbyć między sobą walkę. Zwycięzca danego starcia przechodzi do następnego etapu, a każda kolejna wygrana zbliża go do finału. Laureat ostatniego starcia, otrzymuje miano Mistrza Nocy Walk i dzierży je aż do następnego zorganizowanego święta. Jeśli polegnie, będzie zmuszony oddać tytuł, natomiast gdy ponownie wygra, tytuł wciąż będzie zdobić jego imię.- Klan Potępienia -Informacje ogólne:

Wilki z klanu Potępienia uważa się za wyprane z uczuć monstra. Nie można powiedzieć, że uważny obserwator z zewnątrz ma błędne odczucia. Dla innych istot Potępieni są zimni, okrutni, bezlitośni... Tacy właśnie są, ale nie przekreśla to tego, że nie są zdolni do odczuwania. Potrafią kochać, tak samo jak inni, potrafią się śmiać, płakać, jednak dobrze wiedzą, że okazywanie uczuć jest zgubne i nie sprzyja potędze, którą oni się otaczają. Odznaczają się wyjątkowym sprytem, są zdolni do podstępnych zagrywek i zawsze na pierwszym miejscu stawiają swój klan i jego przywódcę. Są to również osobniki dumne - czasem nawet wyniosłe i bezsprzecznie przekonane o własnej wyższości nad innymi.
Wśród nich znajdują się Upiory i Wampiry - wilki, które zostały skazane na wieczne potępienie. Jedni nazywają to klątwą, inni zaś darem od bogów. Niezależnie jednak od opinii - to waleczna świta i zarazem główna siła bojowa klanu.
Wilki z Klanu Potępienia powinny cechować odwaga, przebiegłość, lotność umysłu, chłodna kalkulacja i ocena sytuacji oraz bezwzględne posłuszeństwo wobec przywódcy. Powinny wspierać się wzajemnie nie tylko dobrą radą, ale i słowem krytyki, kiedy ktoś z nich zacznie naruszać zasady. Zasady, prawa i regulaminy rządzą tym klanem. Bezwzględna, nieograniczona władza przywódcy sprawia, że w klanie panuje ład i porządek. Prócz tradycyjnego podziału hierarchicznego w klanie obowiązują również przydomki. Są one swoistym odzwierciedleniem zasług danego wilka, wskazują na jego wartość, a niekiedy nawet decydują o hierarchii.
Tortury fizyczne nie są ich domeną, uważają te metody traktowania więźniów za barbarzyńskie i przestarzałe. Potrafią zrobić użytek z kłów i pazurów zwykle jednak demonstrują swoją siłę, ukazując nad więźniem przewagę psychiczną.

Władza:
Alfa – wilk posiadający w klanie władzę absolutną, to on podejmuje wszystkie decyzje i tylko od niego zależy, czy będzie liczył się z wolą klanu
Upiory- stoją w hierarchii zaraz za alfą i tworzą jego zaufaną świtę. W razie nieobecności alfy często go zastępują, na co dzień zaś stanowią jego oczy i uszy.
Doradcy - zastąpili dawną Radę klanu Potępienia. Zamieszkują Wrzeszczącą Chatę, a alfa niejednokrotnie wysłuchuje ich rad i powierza im organizację różnych przedsięwzięć.

Najważniejsze prawa

Litania Potępionych:

Po pierwsze Jesteś sługą swego Alfy i bogów.
Po drugie Jesteś sługą swojego klanu.
Po trzecie. Jesteś sługą wilków stojących wyżej w hierarchii.
Po czwarte. Jesteś panem pośród innych wilczych ras, jesteś Czystą Krwią.
Po piąte. Jesteś panem sytuacji.
Po szóste. Kara zawsze Cię dosięgnie.

Dojrzałość:
Młode wilki wchodzą w wiek dorosły, kiedy zostaną przeszkolone przez Mistrza, bądź wilka z uprawnieniami i złożą przysięgę wierności.

Wierzenia:
Klan Potępienia jest politeistyczny - wyznaje wiarę w dwóch bogów: Węża i Cerbera. I choć większość Potępionych zwykła mówić o nich jako o istotach wyższych nie posiadających określonej płci - ten pierwszy uznawany jest za pierwiastek kobiecy, drugi zaś - męski. Od aktualnej Alfy bądź pary Alf zależy, który z nich - bogów - jest podczas danego okresu "ważniejszym", stojącym na piedestale patronem klanu. Wiara nie jest najważniejszą wartością Potępieńców. Wilki z tego klanu nie wznoszą modłów do swych bóstw i nie składają im żadnych ofiar. Swoich bogów traktują jednak z należytym szacunkiem i uważają za pewnego rodzaju wzory potępionych ideałów, do których to starają się upodobnić. W klanie dozwolony jest ateizm, jednak sam brak szacunku do bóstw albo wiary jest surowo karany.

Uroczystości:

Noc Umarlaka – jedna z najbardziej magicznych nocy w świecie wilków. Przodkowie, którzy dawno odeszli, powracają na kilka godzin by zjednoczyć się ze swoimi potomkami we wspólnej zabawie. Przebieg święta przybiera różne formy od żartobliwej po niezwykle podniosłą, w zależności od woli alfy i organizatora.

Dzień Gniewu – święto organizowane raz na pół roku, ku czci Cerbera. Jest to dzień, w którym wilki dostają się pod wpływ Cerbera, a ich najbardziej barbarzyńska strona natury, którą na co dzień ukrywają, ujawnia się.

Koronacja – dzień przekazania insygnia władzy nowemu monarszy.


Prototypy stworzone przez Eshę w 2006r. Redagowane przez Klany.

Wróć do „Opis Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość