Poradnik dla początkujących

Wszystko co chcesz wiedzieć o świecie gry i tworzeniu postaci.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 1128
Rejestracja: 15 lip 2015, 00:19

Poradnik dla początkujących

Postautor: Mistrz Gry » 17 lip 2015, 17:47

Jak widzicie, forum WolvRPG jest całkiem spore, więc łatwo się tu zgubić. A co zrobić, żeby uniknąć problemów na początku? Trzeba zapoznać się z poniższymi punktami!

1. Co to jest WolvRPG?
To forum, na którym poprzez pisanie wiadomości w pewnych tematach odgrywamy postać, jaką jest stworzone przez nas konto. Dlatego też dzielimy tematy na tzw. fabularne, do gry postaciami oraz takie, w których rozmawiają użytkownicy. Forum nastawione jest na postacie, które są wilkami.

2. Kilka złotych zasad.
> Nasze postacie nie są świadome istnienia awatarów, podpisów, rozmów pomiędzy użytkownikami.
> Postać to nie użytkownik. To, że jakiś wilk odnosi się do twojej postaci w agresywny, niemiły sposób, nie oznacza, że człowiek, który nim steruje, też cię nienawidzi. On po prostu odgrywa charakter swego wilka.
> Pisz poprawnie. Z reguły osoby, które piszą poprawniejsze posty, są bardziej szanowane na forum i mogą tu więcej zdobyć. Zachowaj więc zasady poprawnej pisowni, po znakach interpunkcyjnych rób spację (nie przed, zawsze po), zaczynaj zdania dużą literą a wypowiedzi wilka rozpoczynaj, wciskając enter i pisząc myślnik.

3. Rozpoczynamy zabawę na forum – instrukcja krok po kroku.
> Każdy początkujący gracz powinien się zapoznać z Regulaminem. Tak naprawdę zasady nie są trudne do spamiętania.
> Zajrzyj do forum „Opis Gry” i poprzeglądaj stworzone tam tematy. Nie musisz wszystkiego od razu zapamiętywać, jednak przyda ci się pewna wiedza na wstępie.
> Na górze strony znajdziesz napis „Rejestracja”. Kliknij i wypełnij pola, które się pojawią. Nick będzie imieniem twojej postaci. Informacje dotyczące wypełniania pól profilu znajdziesz tutaj: LINK.
> Część pól możesz potem sam zedytować, jeśli dokonasz błędnych wpisów. Informacje o poprawnym wypełnianiu pól profilu znajdują się tutaj: LINK
> Gdy Twoje konto zostanie już aktywowane przez Administratora, możesz zacząć pisać z niego wiadomości. Najpierw jednak warto zapoznać się z opisami dostępnych na forum klanów i dopasować do jednego z nich swoją postać. Każdy klan ma inne zasady. Mamy do wyboru: Klan Lasu, Klan Wiatru, Klan Ognia, Klan Księżyca, Klan Cienia i Klan Potępienia. A dla tych niezdecydowanych jest jeszcze Samotnik, czyli wilk nie należący do żadnych z wcześniej wymienionych watah. Należy bardzo uważnie zastanowić się nad wyborem, bo opuszczenie jakiegoś klanu i przejście do innego może być utrudnione lub nawet potraktowane jako zdrada i karane śmiercią.
> Skoro już się zdecydowaliśmy na klan, przechodzimy do forum Zapisy i odnajdujemy temat adekwatny dla naszego wyboru. W pierwszym poście każdego z tych tematów mamy wypisany wzór podania, które należy wypełnić, pisząc post w owym temacie.
> Skoro już jesteśmy zapisani, trzeba cierpliwie czekać na kolorek, rangę i dostęp do terenów klanowych. Można grać, zanim otrzymamy członkostwo klanu.

4. Jak wstawić sobie avatar/emblemat?
Avatar, czyli wygląd naszej postaci możemy wyszukać sobie sami lub poprosić kogoś, aby taki nam wykonał. Na forum jest poświęcone temu specjalne forum o nazwie „Avatary i podpisy”. Istotą stworzenia avatara jest „shostowanie” obrazka na stronie takiej jak np.: imgur.com. Obrazek musi mieć wymiary minimalnie 300 x 300 pikseli lub maksymalnie 300 x 400 pikseli.

5. Co można robić na forum?
> Mamy już profil swojej postaci! Co nas czeka dalej? Rozejrzyjmy się. Zbadajmy tematy w kategorii naszego klanu. Znajdźmy temat z 'offtopem' i przywitajmy się.
> Pamiętajmy, że każdy klan ceni sobie nowych członków i służy pomocą, gdy o coś poprosimy. Najlepiej napiszmy, że jesteśmy nowi i zapytajmy się, czy jest ktoś, kto nas 'wprowadzi' w grę. Podajmy np. swój numer gadu-gadu i umówmy się z kimś, kto nam nieco opowie o WolvRPG.
> Na czym ona polega gra? Przejdźmy na stronę główną i zjedźmy na dół, aż do paska: Ziemia Niczyja. Jest tam Rzeka, Morze, Wzgórza itd. Wszystkie tematy, które się tam znajdują to wyimagowany świat Wilczych Krain. My, grając wilkiem możemy wychodzić na tamte tereny. Do poruszania się między tematami służą głównie dwa słowa: "wszedł" i "wyszedł". Co jest najważniejsze? Dwie sprawy. Pierwsza: jeśli wejdziemy do jakiegoś tematu, musimy z niego wyjść jeśli chcemy się pojawić gdzieś indziej. Druga: Nie możemy jednocześnie wejść do tematu i wyjść. Sterujemy naszą postacią pisząc posty, stąd jej wejście i wyjście musi być napisane w dwóch oddzielnych postach w odstępie minimum 1 minuty. Wszelkie uwagi nie związane z grą lub zachowaniem naszej postaci powinny być poprzedzone znakami //, aby uniknąć podobnych sytuacji:
Wbiegł.
Ale masz fajny avatar!

Dodane po 1 minucie:

Wybiegł.

> Należy pamiętać, że gramy wilkami i tego się trzymać. To wilcze rpg i używanie magnetofonów, odtwarzaczy mp3, komórek i innych ludzkich urządzeń nie jest dobrze widziane.


Nadal masz problemy z odnalezieniem się w naszym wirtualnym świecie?
Możesz skorzystać z tematu, w którym zadajemy pytania dotyczące forum: LINK. Dobrym sposobem jest również zwrócenie się o pomoc do jednego z administratorów. Lista osób sprawujących opiekę nad forum znajduje się tutaj: LINK

// Poradnik stworzony dzięki uprzejmości Noriona w 2008r.

Wróć do „Opis Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość